Confirmedusers, editor
37,784
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 56: | Line 56: | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|- | |- | ||
! Name !! Temperature (°C) !! Seconds | ! Image !! Name !! Temperature (°C) !! Seconds | ||
|- | |- | ||
| [[Firewood]] || 700 || 24 | | [[File:Grid_Firewood.png|50px]] || [[Firewood]] || 700 || 24 | ||
|- | |- | ||
| [[Peat]] || 900 || 25 | | [[File:Peatbrick.png|50px]] || [[Peat]] || 900 || 25 | ||
|- | |- | ||
| [[Coal|Lignite]] || 1100 || 77 | | [[File:Grid_Brown_coal.png|50px]] || [[Coal|Lignite]] || 1100 || 77 | ||
|- | |- | ||
| [[Coal|Bituminous coal]] || 1200 || 84 | | [[File:Grid_Bituminous_coal.png|50px]] || [[Coal|Bituminous coal]] || 1200 || 84 | ||
|- | |||
| [[File:Anthracite.png|50px]] || [[Anthracite]] || 1200 || 196 | |||
|- | |- | ||
| [[Charcoal]] || 1300 || 40 | | [[File:Charcoal.png|50px]] || [[Charcoal]] || 1300 || 40 | ||
|- | |- | ||
| [[Coke]] || 1350 || 40 | | [[File:Coke.png|50px]] || [[Coke]] || 1350 || 40 | ||
|} | |} | ||