Confirmedusers
123
edits
(→Improved satiety: Added comparison table for how ingredients are improved when used in a meal.) |
mNo edit summary |
||
Line 60: | Line 60: | ||
<div style="margin: auto; text-align: center;"> | <div style="margin: auto; text-align: center;"> | ||
<div style="display:inline-block; vertical-align: top; margin: 2px 5px; text-align:center;"> | <div style="display:inline-block; vertical-align: top; margin: 2px 5px; text-align:center;"> | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
Line 170: | Line 129: | ||
|- | |- | ||
| [[File:Cured_meats.gif|30px|link=]]Cured fish || 150 || 375 || 150% | | [[File:Cured_meats.gif|30px|link=]]Cured fish || 150 || 375 || 150% | ||
|} | |||
</div> | |||
<div style="display:inline-block; vertical-align: top; margin: 2px 5px; text-align:center;"> | |||
{| class="wikitable sortable" | |||
|+ Fruit | |||
|- | |||
!class="unsortable" | Ingredient !! Raw !! Cooked !! Improvement (%) | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-redapple.png|30px|link=]]Apple || 80 || 120 || 50% | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-blackcurrant.png|30px|link=]]Black currant || 80 || 120 || 50% | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-breadfruit.png|30px|link=]]Bread fruit || 200 || 250 || 25% | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-blueberry.png|30px|link=]]Blueberry || 80 || 120 || 50% | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-cherry.png|30px|link=]]Cherry || 40 || 60 || 50% | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-cranberry.png|30px|link=]]Cranberry || 60 || 90 || 50% | |||
|- | |||
| [[File:Bowl-honey.png|30px|link=]]Honey || 60 || 80 || 33% | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-lychee.png|30px|link=]]Lychee || 40 || 60 || 50% | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-mango.png|30px|link=]]Mango || 80 || 120 || 50% | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-orange.png|30px|link=]]Orange || 80 || 120 || 50% | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-peach.png|30px|link=]]Peach || 80 || 120 || 50% | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-pear.png|30px|link=]]Pear || 80 || 120 || 50% | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-pineapple.png|30px|link=]]Pineapple slice || 80 || 120 || 50% | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-pomegranate.png|30px|link=]]Pomegranate || 80 || 120 || 50% | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-redcurrant.png|30px|link=]]Red currant || 80 || 120 || 50% | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-saguaro.png|30px|link=]]Saguaro fruit || 60 || 90 || 50% | |||
|- | |||
| [[File:Fruit-whitecurrant.png|30px|link=]]White currant || 80 || 120 || 50% | |||
|} | |} | ||
</div> | </div> |