43,360
edits
(Importing a new version from external source) |
(Importing a new version from external source) |
||
Line 5: | Line 5: | ||
! Item Icon !! Item Name !! {{Hovertip|# Items|Stack Size}} !! Stock !! Price | ! Item Icon !! Item Name !! {{Hovertip|# Items|Stack Size}} !! Stock !! Price | ||
|- | |- | ||
| [[File: | | [[File:feather.png|64px]] || Feather || 8 || {{Range|8|2}} || {{Range|2|0.5}} | ||
|- | |- | ||
| [[File: | | [[File:Beeswax.png|64px]] || Beeswax || 2 || {{Range|4|1}} || {{Range|3|0.75}} | ||
|- | |- | ||
| [[File: | | [[File:charcoal.png|64px]] || Charcoal || 8 || {{Range|8|2}} || {{Range|2|0.5}} | ||
|- | |- | ||
| [[File: | | [[File:flaxtwine.png|64px]] || Flax twine || 8 || {{Range|4|1}} || {{Range|2|0.5}} | ||
|- | |- | ||
| [[File: | | [[File:nugget-nativecopper.png|64px]] || Nugget (Native copper) || 16 || {{Range|4|1}} || {{Range|2|0.5}} | ||
|- | |- | ||
| [[File: | | [[File:nugget-cassiterite.png|64px]] || Nugget (Cassiterite) || 5 || {{Range|6|1.5}} || {{Range|2|0.5}} | ||
|- | |- | ||
| [[File: | | [[File:nugget-bismuthinite.png|64px]] || Nugget (Bismuthinite) || 5 || {{Range|6|1.5}} || {{Range|2|0.5}} | ||
|- | |- | ||
| [[File: | | [[File:nugget-sphalerite.png|64px]] || Nugget (Sphalerite) || 5 || {{Range|6|1.5}} || {{Range|2|0.5}} | ||
|- | |- | ||
| [[File: | | [[File:ore-sulfur.png|64px]] || Sulfur chunk || 8 || {{Range|4|1}} || {{Range|4|1}} | ||
|- | |- | ||
| [[File: | | [[File:blastingpowder.png|64px]] || Blasting powder || 2 || {{Range|8|2}} || {{Range|2|0.5}} | ||
|- | |- | ||
| [[File: | | [[File:saltpeter.png|64px]] || Saltpeter || 8 || {{Range|8|2}} || {{Range|2|0.5}} | ||
|- | |- | ||
| [[File: | | [[File:lime.png|64px]] || Lime || 16 || {{Range|12|3}} || {{Range|2|0.5}} | ||
|- | |- | ||
| [[File: | | [[File:peatbrick.png|64px]] || Peat brick || 16 || {{Range|4|1}} || {{Range|2|0.5}} | ||
|- | |||
| [[File:linen-diamond-down.png|64px]] || Linen (Diamond stitches) || 2 || {{Range|4|1}} || {{Range|2|0.5}} | |||
|- | |||
| [[File:linen-normal-down.png|64px]] || Linen (Normal stitches) || 2 || {{Range|4|1}} || {{Range|2|0.5}} | |||
|- | |||
| [[File:linen-offset-down.png|64px]] || Linen (Offset stitches) || 2 || {{Range|4|1}} || {{Range|2|0.5}} | |||
|- | |||
| [[File:linen-square-down.png|64px]] || Linen (Square stitches) || 2 || {{Range|4|1}} || {{Range|2|0.5}} | |||
|- | |||
| [[File:metal-parts.png|64px]] || Metal parts || 4 || {{Range|6|1.5}} || {{Range|2|0.5}} | |||
|- | |||
| [[File:stone-halite.png|64px]] || Halite Stone || 16 || {{Range|12|3}} || {{Range|3|0.75}} | |||
|- | |||
| [[File:potash.png|64px]] || Potash || 10 || {{Range|4|1}} || {{Range|3|0.75}} | |||
|- | |||
| [[File:Ore-alum.png|64px]] || Alum || 8 || {{Range|4|1}} || {{Range|6|1.5}} | |||
|- | |||
| [[File:Paper-parchment.png|64px]] || Parchment|| 5 || {{Range|3|0.75}} || {{Range|1|0.25}} | |||
|} | |} |