Confirmedusers, editor
660
edits
No edit summary |
Tag: Undo |
||
Line 206: | Line 206: | ||
<!--T:21--> | <!--T:21--> | ||
{| class="wikitable | :{| class="wikitable sortable" style="text-align: center;" | ||
|- | |- | ||
! | ! rowspan=2 | Material | ||
! colspan=3 | Mining Speed | |||
! rowspan=2 | Durability | |||
|- | |- | ||
! | ! Wood | ||
! | ! Plants | ||
! | ! Leaves | ||
|- | |- | ||
| '''Other stones''' | |||
| 2.6x | |||
| 2.2x | |||
| 1.7x | |||
| 50 | |||
|- | |- | ||
| '''Flint''' | |||
| ''' | | 2.8x | ||
| | | 2.2x | ||
| | | 1.6x | ||
| | | 60 | ||
|- | |- | ||
| '''Obsidian''' | |||
| ''' | | 3.5x | ||
| | | 2.7x | ||
| | | 2.4x | ||
| | | 90 | ||
|- | |- | ||
| '''Scrap''' | |||
| ''' | | 4.0x | ||
| | | 2.6x | ||
| | | 2.2x | ||
| | | 125 | ||
|- | |- | ||
| '''Copper''' | |||
| ''' | | 5.0x | ||
| | | 2.8x | ||
| | | 2.4x | ||
| | | 250 | ||
|- | |- | ||
| '''Gold''' | |||
| ''' | | 4.0x | ||
| | | 3.3x | ||
| | | 3.0x | ||
| | | 500 | ||
|- | |- | ||
| '''Silver''' | |||
| 4.0x | |||
| 3.3x | |||
| 3.0x | |||
| 125 | |||
|- | |||
| '''Bismuth bronze''' | |||
| 5.4x | |||
| 3.5x | |||
| 2.6x | |||
| 125 | |||
|- | |||
| '''Tin bronze''' | |||
| 5.8x | |||
| 3.8x | |||
| 3.0x | |||
| 400 | |||
|- | |||
| '''Black bronze''' | |||
| 6.3x | |||
| 4.0x | |||
| 3.1x | |||
| 600 | |||
|- | |||
| '''Iron''' | |||
| 8.0x | |||
| 5.0x | |||
| 3.2x | |||
| 900 | |||
|- | |||
| '''Meteoric iron''' | |||
| 9.0x | |||
| 5.5x | |||
| 3.6x | |||
| 1200 | |||
|- | |||
| '''Steel''' | |||
| 10x | |||
| 6.0x | |||
| 4.0x | |||
| 1800 | |||
|} | |} | ||