Confirmedusers, editor
982
edits
Craluminum (talk | contribs) mNo edit summary |
Craluminum (talk | contribs) (Added compost item) |
||
Line 104: | Line 104: | ||
! Fertilizer !! Nitrogen (N) %!! Phosphorus (P) %!! Potassium (K) %!! Obtained by | ! Fertilizer !! Nitrogen (N) %!! Phosphorus (P) %!! Potassium (K) %!! Obtained by | ||
|- | |- | ||
| [[File:potash.png|30px]] [[Potash]] ||style="text-align: center;"| 0 ||style="text-align: center;"| 0 ||style="text-align: center;"| 60 || | | [[File:potash.png|30px]] [[Potash]] ||style="text-align: center;"| 0 ||style="text-align: center;"| 0 ||style="text-align: center;"| 60 || grinding sylvite | ||
|- | |- | ||
| [[File:saltpeter.png|30px]] [[Saltpeter]] ||style="text-align: center;"| 13 ||style="text-align: center;"| 0 ||style="text-align: center;"| 44|| mined from caves | | [[File:saltpeter.png|30px]] [[Saltpeter]] ||style="text-align: center;"| 13 ||style="text-align: center;"| 0 ||style="text-align: center;"| 44|| mined from caves | ||
|- | |- | ||
| [[File:bonemeal.png|30px]] [[Bonemeal]] ||style="text-align: center;"| 3 || style="text-align: center;"|30 || style="text-align: center;"|0|| grinding bones | | [[File:bonemeal.png|30px]] [[Bonemeal]] ||style="text-align: center;"| 3 || style="text-align: center;"|30 || style="text-align: center;"|0|| grinding bones | ||
|- | |||
| [[File:compost.png|30px]] [[Compost]] ||style="text-align: center;"| 40 || style="text-align: center;"|8 || style="text-align: center;"|8|| sealing 64 rot in a barrel for 20 days | |||
|} | |} | ||