Confirmedusers
1,783
edits
mNo edit summary |
(→Versions: 1.17.11 and Date template) |
||
Line 12: | Line 12: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|[[1.17. | |[[1.17.11]] || {{Date|2023-02-06}} | ||
|- | |- | ||
|[[1.17. | |[[1.17.10]] || {{Date|2023-01-09}} | ||
|- | |- | ||
|[[1.17. | |[[1.17.9]] || {{Date|2022-10-19}} | ||
|- | |- | ||
|[[1.17. | |[[1.17.8|1.17.7/1.17.8]] || {{Date|2022-10-12}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.17. | |[[1.17.6|1.17.5/1.17.6]] || {{Date|2022-10-03}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.17. | | [[1.17.4]] || {{Date|2022-09-20}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.17. | | [[1.17.3]] || {{Date|2022-09-09}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.17. | | [[1.17.2]] || {{Date|2022-09-02}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.17.0]] || | | [[1.17.1]] || {{Date|2022-09-01}} | ||
|- | |||
| [[1.17.0]] || {{Date|2022-08-31}} | |||
|} | |} | ||
Line 36: | Line 38: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.16.5]] || | |style="width: 35%"| [[1.16.5]] || {{Date|2022-04-13}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.16.4]] || | | [[1.16.4]] || {{Date|2022-02-26}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.16.3|1.16.2/1.16.3]] || | | [[1.16.3|1.16.2/1.16.3]] || {{Date|2022-02-02}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.16.1]] || | | [[1.16.1]] || {{Date|2022-01-22}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.16.0]] || | | [[1.16.0]] || {{Date|2022-01-10}} | ||
|} | |} | ||
Line 52: | Line 54: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.15.10]] || | |style="width: 35%"| [[1.15.10]] || {{Date|2021-11-26}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.15.9|1.15.8/1.15.9]] || | | [[1.15.9|1.15.8/1.15.9]] || {{Date|2021-11-07}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.15.7]] || | | [[1.15.7]] || {{Date|2021-10-13}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.15.6]] || | | [[1.15.6]] || {{Date|2021-09-24}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.15.5|1.15.4/1.15.5]] || | | [[1.15.5|1.15.4/1.15.5]] || {{Date|2021-08-09}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.15.3]] || | | [[1.15.3]] || {{Date|2021-07-31}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.15.2]] || | | [[1.15.2]] || {{Date|2021-07-24}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.15.1|1.15.0/1.15.1]] || | | [[1.15.1|1.15.0/1.15.1]] || {{Date|2021-07-16}} | ||
|} | |} | ||
Line 74: | Line 76: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.14.10|1.14.9/1.14.10]] || | |style="width: 35%"| [[1.14.10|1.14.9/1.14.10]] || {{Date|2021-04-15}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.14.8]] || | | [[1.14.8]] || {{Date|2021-02-22}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.14.7|1.14.6/1.14.7]] || | | [[1.14.7|1.14.6/1.14.7]] || {{Date|2021-01-19}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.14.5|1.14.4/1.14.5]] || | | [[1.14.5|1.14.4/1.14.5]] || {{Date|2021-01-05}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.14.3]] || | | [[1.14.3]] || {{Date|2021-01-03}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.14.2|1.14.1/1.14.2]] || | | [[1.14.2|1.14.1/1.14.2]] || {{Date|2020-12-10}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.14.0]] || | | [[1.14.0]] || {{Date|2020-12-05}} | ||
|} | |} | ||
Line 94: | Line 96: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.13.4]] || | |style="width: 35%"| [[1.13.4]] || {{Date|2020-09-15}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.13.3]] || | | [[1.13.3]] || {{Date|2020-09-07}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.13.2]] || | | [[1.13.2]] || {{Date|2020-09-02}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.13.1]] || | | [[1.13.1]] || {{Date|2020-08-26}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.13.0]] || | | [[1.13.0]] || {{Date|2020-08-18}} | ||
|} | |} | ||
Line 110: | Line 112: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.12.14]] || | |style="width: 35%"| [[1.12.14]] || {{Date|2020-03-31}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.12.13|1.12.12/1.12.13]] || | | [[1.12.13|1.12.12/1.12.13]] || {{Date|2020-03-26}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.12.11|1.12.10/1.12.11]] || | | [[1.12.11|1.12.10/1.12.11]] || {{Date|2020-03-22}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.12.9]] || | | [[1.12.9]] || {{Date|2020-03-21}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.12.8|1.12.7/1.12.8]] || | | [[1.12.8|1.12.7/1.12.8]] || {{Date|2020-03-10}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.12.6]] || | | [[1.12.6]] || {{Date|2020-03-05}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.12.5]] || | | [[1.12.5]] || {{Date|2020-02-25}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.12.4]] || | | [[1.12.4]] || {{Date|2020-02-18}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.12.3]] || | | [[1.12.3]] || {{Date|2020-02-17}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.12.2]] || | | [[1.12.2]] || {{Date|2020-02-14}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.12.1|1.12.0/1.12.1]] || | | [[1.12.1|1.12.0/1.12.1]] || {{Date|2020-02-12}} | ||
|} | |} | ||
Line 138: | Line 140: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.11.11]] || | |style="width: 35%"| [[1.11.11]] || {{Date|2019-12-15}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.11.10]] || | | [[1.11.10]] || {{Date|2019-12-12}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.11.9]] || | | [[1.11.9]] || {{Date|2019-12-10}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.11.8|1.11.7/1.11.8]] || | | [[1.11.8|1.11.7/1.11.8]] || {{Date|2019-12-07}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.11.6|1.11.5/1.11.6]] || | | [[1.11.6|1.11.5/1.11.6]] || {{Date|2019-12-05}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.11.4|1.11.3/1.11.4]] || | | [[1.11.4|1.11.3/1.11.4]] || {{Date|2019-12-02}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.11.2]] || | | [[1.11.2]] || {{Date|2019-12-01}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.11.1]] || | | [[1.11.1]] || {{Date|2019-11-21}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.11.0]] || | | [[1.11.0]] || {{Date|2019-11-15}} | ||
|} | |} | ||
Line 162: | Line 164: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.10.19|1.10.17/1.10.18/1.10.19]] || | |style="width: 35%"| [[1.10.19|1.10.17/1.10.18/1.10.19]] || {{Date|2019-10-17}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.10.16]] || | | [[1.10.16]] || {{Date|2019-10-10}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.10.15|1.10.11 to 1.10.15]] || | | [[1.10.15|1.10.11 to 1.10.15]] || {{Date|2019-09-24}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.10.10]] || | | [[1.10.10]] || {{Date|2019-09-22}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.10.8]] || | | [[1.10.8]] || {{Date|2019-09-18}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.10.7|1.10.6/1.10.7]] || | | [[1.10.7|1.10.6/1.10.7]] || {{Date|2019-09-15}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.10.5]] || | | [[1.10.5]] || {{Date|2019-09-10}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.10.4]] || | | [[1.10.4]] || {{Date|2019-09-06}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.10.3|1.10.2/1.10.3]] || | | [[1.10.3|1.10.2/1.10.3]] || {{Date|2019-09-05}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.10.1]] || | | [[1.10.1]] || {{Date|2019-09-03}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.10.0]] || | | [[1.10.0]] || {{Date|2019-08-30}} | ||
|} | |} | ||
Line 190: | Line 192: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.9.14|1.9.13/1.9.14]] || | |style="width: 35%"| [[1.9.14|1.9.13/1.9.14]] || {{Date|2019-07-14}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.9.12|1.9.11/1.9.12]] || | | [[1.9.12|1.9.11/1.9.12]] || {{Date|2019-06-24}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.9.10]] || | | [[1.9.10]] || {{Date|2019-05-30}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.9.9|1.9.8/1.9.9]] || | | [[1.9.9|1.9.8/1.9.9]] || {{Date|2019-05-28}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.9.7]] || | | [[1.9.7]] || {{Date|2019-05-22}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.9.6|1.9.4/1.9.5/1.9.6]] || | | [[1.9.6|1.9.4/1.9.5/1.9.6]] || {{Date|2019-05-17}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.9.3]] || | | [[1.9.3]] || {{Date|2019-05-10}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.9.2]] || | | [[1.9.2]] || {{Date|2019-05-06}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.9.1|1.9.0/1.9.1]] || | | [[1.9.1|1.9.0/1.9.1]] || {{Date|2019-05-04}} | ||
|} | |} | ||
Line 214: | Line 216: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.8.6]] || | |style="width: 35%"| [[1.8.6]] || {{Date|2019-01-17}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.8.5|1.8.4/1.8.5]] || | | [[1.8.5|1.8.4/1.8.5]] || {{Date|2019-01-08}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.8.3|1.8.2/1.8.3]] || | | [[1.8.3|1.8.2/1.8.3]] || {{Date|2019-01-02}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.8.1]] || | | [[1.8.1]] || {{Date|2018-12-26}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.8.0]] || | | [[1.8.0]] || {{Date|2018-12-20}} | ||
|} | |} | ||
Line 230: | Line 232: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.7.8|1.7.6/1.7.7/1.7.8]] || | |style="width: 35%"| [[1.7.8|1.7.6/1.7.7/1.7.8]] || {{Date|2018-10-21}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.7.5|1.7.4/1.7.5]] || | | [[1.7.5|1.7.4/1.7.5]] || {{Date|2018-10-13}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.7.3|1.7.2/1.7.3]] || | | [[1.7.3|1.7.2/1.7.3]] || {{Date|2018-10-03}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.7.1]] || | | [[1.7.1]] || {{Date|2018-09-29}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.7.0]] || | | [[1.7.0]] || {{Date|2018-09-27}} | ||
|} | |} | ||
Line 246: | Line 248: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.6.11]] || | |style="width: 35%"| [[1.6.11]] || {{Date|2018-09-05}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.6.10]] || | | [[1.6.10]] || {{Date|2018-09-01}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.6.9]] || | | [[1.6.9]] || {{Date|2018-08-22}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.6.8]] || | | [[1.6.8]] || {{Date|2018-08-21}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.6.7]] || | | [[1.6.7]] || {{Date|2018-08-15}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.6.6]] || | | [[1.6.6]] || {{Date|2018-08-11}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.6.5]] || | | [[1.6.5]] || {{Date|2018-08-10}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.6.2]] || | | [[1.6.2]] || {{Date|2018-08-09}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.6.1]] || | | [[1.6.1]] || {{Date|2018-08-07}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.6.0]] || | | [[1.6.0]] || {{Date|2018-08-04}} | ||
|} | |} | ||
Line 272: | Line 274: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.5.8]] || | |style="width: 35%"| [[1.5.8]] || {{Date|2018-07-14}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.5.5]] || | | [[1.5.5]] || {{Date|2018-06-01}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.5.4]] || | | [[1.5.4]] || {{Date|2018-05-26}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.5.3]] || | | [[1.5.3]] || {{Date|2018-05-18}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.5.2]] || | | [[1.5.2]] || {{Date|2018-03-17}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.5.1]] || | | [[1.5.1]] || {{Date|2018-02-17}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.5.0]] || | | [[1.5.0]] || {{Date|2018-01-23}} | ||
|} | |} | ||
Line 292: | Line 294: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.4.9]] || | |style="width: 35%"| [[1.4.9]] || {{Date|2018-01-10}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.4.8]] || | | [[1.4.8]] || {{Date|2017-12-09}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.4.7]] || | | [[1.4.7]] || {{Date|2017-11-22}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.4.6]] || | | [[1.4.6]] || {{Date|2017-11-06}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.4.5]] || | | [[1.4.5]] || {{Date|2017-10-21}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.4.4]] || | | [[1.4.4]] || {{Date|2017-09-13}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.4.3]] || | | [[1.4.3]] || {{Date|2017-09-02}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.4.2]] || | | [[1.4.2]] || {{Date|2017-08-19}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.4.1]] || | | [[1.4.1]] || {{Date|2017-08-04}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.4.0]] || | | [[1.4.0]] || {{Date|2017-08-01}} | ||
|} | |} | ||
Line 318: | Line 320: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.3.9]] || | |style="width: 35%"| [[1.3.9]] || {{Date|2017-07-15}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.3.8]] || | | [[1.3.8]] || {{Date|2017-07-12}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.3.7]] || | | [[1.3.7]] || {{Date|2017-07-02}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.3.6]] || | | [[1.3.6]] || {{Date|2017-06-04}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.3.5]] || | | [[1.3.5]] || {{Date|2017-05-06}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.3.4]] || | | [[1.3.4]] || {{Date|2017-04-22}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.3.3]] || | | [[1.3.3]] || {{Date|2017-04-05}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.3.2]] || | | [[1.3.2]] || {{Date|2017-03-09}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.3.1]] || | | [[1.3.1]] || {{Date|2017-02-12}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.3.0]] || | | [[1.3.0]] || {{Date|2017-02-02}} | ||
|} | |} | ||
Line 344: | Line 346: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.2.9]] || | |style="width: 35%"| [[1.2.9]] || {{Date|2017-01-22}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.2.8]] || | | [[1.2.8]] || {{Date|2017-01-15}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.2.7]] || | | [[1.2.7]] || {{Date|2017-01-02}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.2.6]] || | | [[1.2.6]] || {{Date|2016-12-31}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.2.5]] || | | [[1.2.5]] || {{Date|2016-12-28}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.2.4]] || | | [[1.2.4]] || {{Date|2016-12-27}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.2.3]] || | | [[1.2.3]] || {{Date|2016-12-17}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.2.2]] || | | [[1.2.2]] || {{Date|2016-12-09}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.2.1]] || | | [[1.2.1]] || {{Date|2016-12-02}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.2.0]] || | | [[1.2.0]] || {{Date|2016-12-01}} | ||
|} | |} | ||
Line 370: | Line 372: | ||
! Version !! Release Date | ! Version !! Release Date | ||
|- | |- | ||
|style="width: 35%"| [[1.1.0]] || | |style="width: 35%"| [[1.1.0]] || {{Date|2016-11-23}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.0.10]] || | | [[1.0.10]] || {{Date|2016-11-17}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.0.9]] || | | [[1.0.9]] || {{Date|2016-11-12}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.0.8]] || | | [[1.0.8]] || {{Date|2016-11-04}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.0.7]] || | | [[1.0.7]] || {{Date|2016-10-31}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.0.6]] || | | [[1.0.6]] || {{Date|2016-10-26}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.0.4]] || | | [[1.0.4]] || {{Date|2016-10-20}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.0.3]] || | | [[1.0.3]] || {{Date|2016-10-14}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.0.2]] || | | [[1.0.2]] || {{Date|2016-10-03}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.0.1]] || | | [[1.0.1]] || {{Date|2016-09-29}} | ||
|- | |- | ||
| [[1.0.0]] || | | [[1.0.0]] || {{Date|2016-09-27}} | ||
|} | |} |